Skip to content

Autotalo Laakkonen ostaa 150 tila-autoa Carsport Designilta

Autotalo Laakkonen ja Carsport Design ovat solmineet kaksivuotisen sopimuksen 150:n esteettömän Volkswagen Crafter- ja Caddy XXL -taksin sekä Crafter-retkeilyauton toimituksesta. Tilaus on Carsportin historian suurin.
Autotalo Laakkosen liiketoimintajohtaja Marko Pakarinen perustelee tilausta yhtiön pyrkimyksellä vastata asiakkaiden toiveisiin ja muuttuneisiin tarpeisiin.
– Haluamme tarjota kotimaassa sisustettuja, tasokkaita tila-autoja heti toimitukseen koko Suomessa, Pakarinen sanoo.
Tilaus tukee Carsportin kasvutavoitteita sekä helpottaa tuotannon suunnittelua. Sopimus on Carsportille erittäin merkittävä, sillä se kattaa viidenneksen yhtiömme seuraavien kahden vuoden tuotannosta.

Read also

UUTUUS: Esteetön täyssähköinen KIA PV5 XXL Plus

Carsport Design aloittaa täysin uuden automallin korityömyynnin tänään.  Ensimmäiset esittelyautot saapuvat maahan huhtikuussa ja valmistuvat toukokuussa.  Tuotanto alkaa 5-paikkaisella versiolla, jonka kokonaismassa on 2600kg.

Read more

UUTUUS! Kattokorotukset Ford Transit Custom pakettiautoihin

Uutuutena meiltä Ford Transit Customin kattokorotukset pakettiautoihin. Katso tarkemmat tiedot esitteestä. https://carsport.fi/wp-content/uploads/2026/02/Carsport-Ford-TC-kattokorotus-2025.pdf

Read more