Skip to content

Heti valmiit esteettömät taksit, retkeily- ja linja-autot

Heti valmiit esteettömät taksit, retkeily- ja linja-autot
– myynti kovassa kasvussa

Monikäyttöisten tila-autojen ostoprosessi on muuttunut nopeasti. Jo joka toinen asiakas ostaa valmiin tai valmistumassa olevan esteettömän taksin. Retkeily- ja linja-autoissa määrä on sitäkin suurempi. Kyse on enimmäkseen autoilijan saamista hyödyistä, joita ovat mm.
• uusi kalusto kasvattaa autoilijan liiketoimintaa nopeasti
• lyhyt toimitusaika mahdollistaa reagoinnin nopeisiinkin ajosopimustarpeisiin
• saadaan vanha kalusto nopeasti uusittua luotettavammaksi
• vaihtoautosta saa paremman hyvityksen, koska autokauppias tietää varmemmin kilometrit ja auton kunnon
• autoilija tietää mitä saa, kun voi tutustua valmiiseen autoon tai sen kuviin

Carsport Design paransi palveluaan kasvavaan kysyntään kehittämällä varastoautosivuja asiakkaiden toiveiden suuntaan.

Uusien sivujen lisäpalvelut:
• kaikkien autojen kokonaishinnat toimituskuluineen
• laadukkaat autojen sisä- ja ulkokuvat sekä havainnolliset 360°-kuvat
• korityön varusteluerittely sekä perustiedot autosta kuten vaihteisto, moottori, vetotapa, ohjaamon istuimet
• auton valmiusaste nähtävissä: valmis, työn alla tai tulossa
• auton varustelua voi räätälöidä omiin tarpeisiin kunkin vaiheen mahdollisuuksien mukaisesti
• eri merkkien ja mallien helppo vertailu varustelu- ja hintatietoineen


Tutustu valikoimaan:

Volkswagen Carsport -varastoautot »

Mercedes-Benz Carsport -varastoautot »

Ford Carsport -varastoautot »

 

 

Read also

Carsport Design vauhdittaa kasvua laajentamalla omistuspohjaansa

Jonasson Oy (Carsport Design) ja SE Mäkinen Logistics Oy ovat sopineet 1.7.2025 omistusjärjestelystä, jonka myötä SE Mäkisestä tulee Jonassonin osaomistaja. Autokaupan arvoketjun rakenteita haastetaan monesta suunnasta.

Read more

Vuoden suurin tilataksien näyttely- ja koeajotapahtuma 3.-4.10.2025 Carsport Design, Ylöjärvi

Juhlistamme yrityksemme 60-vuotista merkkipaalua järjestämällä vuoden suurimman myyntinäyttelyn ja koeajotapahtuman Ylöjärven tehtaallamme 3.-4.10.2025. Koeajettavana on kaikki markkinoiden uutuudet ja suosituimmat automallit yhdellä kertaa.

Read more