Siirry pääsisältöön

Ford Carsport-tilataksien uutuuskiertue kiertää Ford-liikkeissä 30.5. – 19.6.

Ford eTransit Carsport GL VIP esteetön on täyssähköinen uutuus – markkinoiden ensimmäinen täyssähköauto joka tarjoaa täyden 1+8 hengen kuljetuskapasiteetin, 2 pyörätuolipaikkaa ja 1 paaripaikan. eTransitin jopa 317km toimintasäde ja erityisesti nopea 115kw pikalatausmahdollisuus tekee siitä varteenotettavan ja nollapäästöisen vaihtoehdon – ei kaikille, mutta useille.

Ford Tourneo Connect Carsport XXL Plus on markkinoiden monikäyttöisin tilataksi pienten esteettömien luokassa. Tämän tilaihmeen paikkaluku on 1+6 tai 1+4+1 pyörätuoli tai 1+2+paarit. Tourneo Connectin henkilöautomainen ajettavuus ja käyttökulut, mutta lähes ison auton monipuolisuus takaa tuottavuutta joka on vertaansa vailla.

Kiertueaikataulu (tapahtumapäivä kaikissa paikoissa klo 10-15)

TERVETULOA!

Lue myös

Taxivirpi Oy investoi miljoonia täyssähköisiin takseihin

Kuvassa Taxivirpi Oy:n operatiivinen johtaja Antti Paukku

Lue lisää

Vår förnyade svenskspråkig webbplats har nu öppnats!

Vår förnyade svenskspråkig webbplats www.carsportsverige.se har nu öppnats! På vår webbplats hittar du ett brett utbud av taxi- och färdtjänstbyggnationer, TwinCab-byggnationer samt information om vår verksamhet.

Lue lisää