Skip to content

Uuden Ford Transit Customin toimitukset alkaneet

Täysin uusi Ford Transit Custom tarjoaa täydellisen malliston: diesel, hybridi- ja täyssähköversion sekä kauan kaivatun neliveto-automaatin. Auton sisätilat yllättävät suurella koollaan. Uusi Transit Custom on sisätiloiltaan kuin luokkaansa suurempi.

Carsport aloitti Custom -koululaistaksien toimitukset marraskuun 2024 alussa. Carsport-korotetun mallin eli suuren esteettömän tuotanto alkaa keväällä 2025.

Lataa Ford Transit Custom -esite tästä:
Ford Transit Custom -esite (pdf)

Read also

Uusi Ajossa -lehti on ilmestynyt!

Huikea 60-vuotismyyntinäyttely 3.–4.10.2025 Ylöjärvellä; uusien automallien ja korityöuudistusten ilotulitusta, Kela puolsi isoille esteettömille II-taksaluokkaa ja Carsport Designin toiminta laajenee. Lue lisää uusimmasta Ajossa-lehdestä!

Read more

Carsport Design vauhdittaa kasvua laajentamalla omistuspohjaansa

Jonasson Oy (Carsport Design) ja SE Mäkinen Logistics Oy ovat sopineet 1.7.2025 omistusjärjestelystä, jonka myötä SE Mäkisestä tulee Jonassonin osaomistaja. Autokaupan arvoketjun rakenteita haastetaan monesta suunnasta.

Read more