Skip to content

Onko kalustosi ajan tasalla? Nyt on hankintapäätöksen aika!

Esteettömien ja koululaistaksien sekä retkeilyautojen saatavuus on parantumassa. Tiiviin maahantuojayhteistyömme ansiosta muutamia automalleja (mm. esteetön VW Crafter, MB Sprinter, MB Vito) on saatavana juuri nyt jopa suoraan varastosta.

Edelleen useiden automallien toimitusajat autotehtailta ovat 4-12 kk erityisesti asiakaskohtaisissa tilauksissa. Tämän vuoden jälkipuoliskolla asiakkaidemme autotarpeiden odotetaan lisääntyvän merkittävästi, kun kaikki Euro5 -päästöluokan taksit poistuvat KELA-ajoista 1.1.2024 alkaen. Nyt on siis oikea aika toimia, jotta varmistat kalustosi kelpoisuuden KELA-ajoihin myös vuonna 2024.

Kysy lisää myyntitiimiltämme tai katso valmiit ja tulossa olevat varastoautot tästä.

Read also

UUTUUS: Hyvin varusteltu FORD TRANSIT  79.900,- 

Useimmat Ford-jälleenmyyjät tarjoavat nyt erittäin hyvin varusteltua esteetön Ford Transit 1+8 -kampanjamallia erikoishintaan 79.900,- sis. alv 25,5%.  Auton tehdasvarusteisiin sisältyy mm. kaksi akkua, automaatti-ilmastointi,

Read more

VOLKSWAGEN ROAD SHOW ´26

Kiertueautot: Suomen myydyin taksimalli Caddy Maxi XXL Plus ja uutuudet - esteettömät eTransporter ja Crafter Kombi. Kiertuepaikkakunnat 1.4. Carsport Ylöjärvi (K Auto Tampereen myyjät paikalla)8.4.

Read more