Skip to content

Desinfioivalla Carsport DecoEco -sumutinjärjestelmällä varustettu esteetön taksi

Kouvolalainen autoilija Hannu Aho sai käyttöönsä Suomen ensimmäisen esteettömän taksin, Volkswagen Crafter GL V.I.P.:n, mihin on asennettu auton sisustuksen 30 sekunnissa desinfioiva Carsport Designin DecoEco -sumutinjärjestelmä.

Kouvolalainen autoilija Hannu Aho sai käyttöönsä Suomen ensimmäisen esteettömän taksin, Volkswagen Crafter GL V.I.P.:n, mihin on asennettu auton sisustuksen 30 sekunnissa desinfioiva Carsport Designin DecoEco -sumutinjärjestelmä.

Sumutinjärjestelmän hienojakoinen sumu leviää hankalasti puhdistettaviinkin koloihin. Laitteen 9K-luokitus takaa bakteerien ja virusten hävittämisen, myös Covid-19:n. Käytetyt sumutusaineet ovat täysin ympäristöystävällisiä, sekä ihmisille että luonnolle. Käyttö tapahtuu kuljettajalla olevasta katkaisijasta. Matkustamon katossa oleva sumutin varmistaa suihkullaan koko sisustuksen bakteeri- ja virusvapaaksi 30 sekunnissa. Sisustuksen voi helposti desinfioida nopeasti useita kertoja päivässä.

 

Lue Ahon haastattelu, auton tarkempi esittely ja katso esittelyvideo »

 

Read also

Carsport Design vauhdittaa kasvua laajentamalla omistuspohjaansa

Jonasson Oy (Carsport Design) ja SE Mäkinen Logistics Oy ovat sopineet 1.7.2025 omistusjärjestelystä, jonka myötä SE Mäkisestä tulee Jonassonin osaomistaja. Autokaupan arvoketjun rakenteita haastetaan monesta suunnasta.

Read more

Vuoden suurin tilataksien näyttely- ja koeajotapahtuma 3.-4.10.2025 Carsport Design, Ylöjärvi

Juhlistamme yrityksemme 60-vuotista merkkipaalua järjestämällä vuoden suurimman myyntinäyttelyn ja koeajotapahtuman Ylöjärven tehtaallamme 3.-4.10.2025. Koeajettavana on kaikki markkinoiden uutuudet ja suosituimmat automallit yhdellä kertaa.

Read more